Za opracowaniem każdego patentu kryje się połączenie praktyki i nauki. Aby Polski rynek był konkurencyjny i mógł się rozwijać, współpraca nauki i biznesu jest nie tylko możliwa, ale i niezbędna.
Patenty czytaj więcej
Ciągle zmieniające się potrzeby rynku wymagają nowych wizji i dynamicznych działań, połączenia doskonałych produktów i technologii z biegłością, profesjonalizmem i doświadczeniem pracowników
Innowacje czytaj więcej
Mottem NTB Grupa jest dostarczenie rozwiązania problemu w połączeniu z szybkością, jakością i rzetelnością wykonania. Oferujemy Państwu szereg nowoczesnych rozwiązań, sprawdzonych w bieżącej eksploatacji.
Jakość czytaj więcej
home

Konstrukcje inżynieryjne
Trudno wyobrazić sobie dziś otacząjacy nas świat bez budynków, mostów lub innych budowli murowych.... Jednak właściwie od momentu powstawania budowli z betonu pojawił się problem ich naprawy lub wzmacniana. Stanowi on jedną z najtrudniejszych i odpowiedzialnych dziedzin inżynierii lądowej.

Konstrukcje nośne budowli żelbetonowych projektowane są zwykle na okres trwałości rzędu 80-100 lat. Przy tak długim horyzoncie czasowym często trudno przewidzieć wszystkie czynniki, które mogą oddziaływać na konstrukcję. Zdarza się także, iż pod wpływem zmiany otoczenia zmienia ona swoje przeznaczenie, co wymaga dostosowania jej do nowych warunków eksploatacji, na przykład wzmocnienia.

Firma NTB Grupa specjalizuje się w naprawach i wzmacnianiu żelbetowych konstrukcji inżynieryjnych tj.:
•    Mosty i wiadukty kolejowe i drogowe
•    Zbiorniki – w tym zbiorniki w oczyszczalniach ścieków
•    Budowle hydrotechniczne

NTB Grupa wykonuje też prace wykończeniowe na obiektach, takie jak chodniki mostowe czy izolacje termozgrzewalne.

Staramy się wykonywać projekty z należytą dokładnością, starannością i szybkością, a wybór najlepszej metody naprawy konstrukcji lub jej wzmocnienia poprzedza rzetelna diagnoza stanu bieżącego oraz ustalenia czy oddziaływanie destrukcyjne ustało czy powoduje dalsze niszczenie konstrukcji.

Do napraw stosujemy systemy naprawcze PCC i SPCC a do antykorozji betonu powłoki ochronne i uszczelniające, technologie wzmocnień konstrukcji taśmami lub matami z włókien węglowych, iniekcje wzmacniające i uszczelniające.

A swoje działania opieramy na współpracy z najlepszymi producentami i wykonawcami – liderami na rynku polskim i światowym.

Dzięki współpracy z Instytutem Mechaniki Budowli Politechniki Krakowskiej, jako uzupełnienie dotychczasowych sposobów wykonywania połączeń w budownictwie stosujemy metodę złączy podatnych.

Staramy się wykonywać projekty z należytą dokładnością,  starannością i szybkością, dlatego też dostajemy różnego rodzaju zlecenia takie jak np. budowa schodów żelbetowych przy ulicy Kamiennej w Krakowie, w roku 2007.

W tym samym roku frma NTB Grupa wykonała także zabezpieczenie konstrukcji wiaduktu nad linią tramwajową Kamienna – Krowodrza Górka w Krakowie. Projekt obejmował wykucie odsłoniętego i skorodownego zbrojenia, ręczną reprofilację ubytków w konstrukcji betonowej zaprawą cementowo - polimerową, następnie betonowanie przy użyciu pompy. Wszystkie prace zostały wykonane systemami Sika Poland do napraw i zabezpieczeń konstrukcji mostowych.