Za opracowaniem każdego patentu kryje się połączenie praktyki i nauki. Aby Polski rynek był konkurencyjny i mógł się rozwijać, współpraca nauki i biznesu jest nie tylko możliwa, ale i niezbędna.
Patenty czytaj więcej
Ciągle zmieniające się potrzeby rynku wymagają nowych wizji i dynamicznych działań, połączenia doskonałych produktów i technologii z biegłością, profesjonalizmem i doświadczeniem pracowników
Innowacje czytaj więcej
Mottem NTB Grupa jest dostarczenie rozwiązania problemu w połączeniu z szybkością, jakością i rzetelnością wykonania. Oferujemy Państwu szereg nowoczesnych rozwiązań, sprawdzonych w bieżącej eksploatacji.
Jakość czytaj więcej
home

O firmie
Pracownicy

1.    Andrzej Budzikowski 
2.    Katarzyna Głażewska
3.    Andrzej Charliński
4.    Monika Kapustka


Historia firmy

NTB Grupa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul Ambaras 14 została powołana do życia w maju 2004.  Kapitał zakładowy firmy wynosi 495 000.00 PLN

Od roku 2005, Grupa jest członkiem Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej w Warszawie

Grupę  tworzy grono osób chcących swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie zawodowe połączyć we wspólnym działaniu i dostarczaniu na rynek innowacyjnych i rzetelnych rozwiązań, m.in.:
       
  • Andrzej Budzikowski – Prezes Zarządu NTB Grupa Sp. z o.o.
  • Andrzej Charliński - Kierownik Robót

Mottem przyświecającym działaniom NTB Grupa jest stałe inwestowanie w badania, unowocześnianie produkcji, rozszerzanie oferty produktów i dostarczanie klientom jak najnowocześniejszych rozwiązań, w jak najszybszym czasie, z zachowaniem pełnej rzetelności.

Ciągle zmieniające się potrzeby rynku wymagają nowych wizji i dynamicznych działań. Przepisem na osiągniecie na tym polu sukcesu jest połączenie doskonałych produktów, najnowszych i najwyższej klasy technologii, z biegłością, profesjonalizmem i doświadczeniem pracowników NTB Grupa.

Wierzymy, iż we współczesnym świecie nic nie zastąpi ludzi i ich kwalifikacji. To właśnie ludzie decydują o rozwoju ekonomicznym i o sukcesie firmy. Dlatego równolegle do procesu inwestycji w rozwój technologiczny, współpracy z najlepszymi producentami i wykonawcami – liderami na rynku polskim i światowym, dbamy o rozwój naszych pracowników.

Firma w tym zakresie współpracuje m.in. z Instytutem Dróg i Mostów, który jest wiodącą polską placówką naukową zajmującą się problematyką infrastruktury komunikacyjnej. Swymi pracami naukowymi, wdrożeniowymi, ekspertyzami i konsultacjami wspiera inwestycje, modernizacje oraz remonty dróg i mostów, pomaga wprowadzać racjonalne systemy zarządzania siecią drogową, a także zajmuje się badaniem i certyfikowaniem wyrobów stosowanych w budownictwie komunikacyjnym. Kadra NTB Grupa posiada certyfikaty i świadectwa kwalifikacyjne Instytutu.

Firma NTB Grupa podpisała także umowę z Politechniką Krakowską  na prowadzenie wspólnych projektów badawczych i ich wdrożenia.
 
Jednym z pierwszych projektów firmy w NTB Grupa przy współpracy z Politechniką Krakowską był udział w pracach nad patentem na naprawę płyt lotniskowych - metoda złącza podatnego. Sukces metody pozwolił na badania nad jej dalszym zastosowaniem. Obecnie metoda złącza podatnego wykorzystywana jest również do naprawy pękniętych budynków murowanych czy budowlach hydrotechnicznych.

NTB Grupa specjalizuje się w naprawach żelbetowych konstrukcji inżynieryjnych, w systemach tłumienia hałasu i wibracji oraz w remontach obiektów zabytkowych.

Wśród konstrukcji inżynieryjnych należy wymienić:
•    Mosty i wiadukty kolejowe i drogowe
•    Zbiorniki – w tym zbiorniki w oczyszczalniach ścieków
•    Budowle hydrotechniczne

Do napraw stosowane są systemy naprawcze PCC i SPCC a do antykorozji betonu powłoki ochronne i uszczelniające, technologie wzmocnień konstrukcji taśmami lub matami z włókien węglowych, iniekcje wzmacniające i uszczelniające.

Grupa wykonuje też prace wykończeniowe na obiektach, takie jak chodniki mostowe czy izolacje termozgrzewalne.
 
NTB Grupa zajmuje się także systemami tłumienia hałasu i wibracji, które opierają się na wykonywaniu podlewek pod maszyny i urządzenia oraz elastycznym bezpośrednim mocowaniem szyn tramwajowych, kolejowych i torów podsuwnicowych materiałami na bazie poliuretanu.

Podatność sprężysta używanych przez NTB materiałów umożliwia przenoszenie znacznych obciążeń, bardzo efektywne tłumienie hałasu strukturalnego i powietrznego emitowanego z obciążonej ruchem szyny. Materiały te zapewniają także skuteczną izolacje dla prądów błądzących.

Chcąc przybliżyć Państwu profil naszej działalności przygotowaliśmy dla Państwa poniższy serwis, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące bieżących działań NTB Grupa.

Mamy nadzieję, że stanie się on dla Państwa cennym źródłem informacji na temat firmy, ale i najnowszych i najciekawszych rozwiązań stosowanych w świecie.