Za opracowaniem każdego patentu kryje się połączenie praktyki i nauki. Aby Polski rynek był konkurencyjny i mógł się rozwijać, współpraca nauki i biznesu jest nie tylko możliwa, ale i niezbędna.
Patenty czytaj więcej
Ciągle zmieniające się potrzeby rynku wymagają nowych wizji i dynamicznych działań, połączenia doskonałych produktów i technologii z biegłością, profesjonalizmem i doświadczeniem pracowników
Innowacje czytaj więcej
Mottem NTB Grupa jest dostarczenie rozwiązania problemu w połączeniu z szybkością, jakością i rzetelnością wykonania. Oferujemy Państwu szereg nowoczesnych rozwiązań, sprawdzonych w bieżącej eksploatacji.
Jakość czytaj więcej
home

Patenty

Za opracowaniem każdego patentu kryje się połączenie praktyki i nauki. Aby Polski rynek był konkurencyjny i mógł się rozwijać, współpraca nauki i biznesu jest nie tylko możliwa, ale i niezbędna.

W NTB Grupa wierzymy, iż połączenie sił pozwala na kreację ciekawych rozwiązań i osiąganie wspólnych korzyści.

W tym celu Firma NTB Grupa podpisała umowę z Politechniką Krakowską oraz Politechniką Śląską na prowadzenie wspólnych projektów badawczych i ich wdrożenia.  

Firma współpracuje także z Instytutem Dróg i Mostów, który jest wiodącą polską placówką naukową zajmująca się problematyką infrastruktury komunikacyjnej. Swymi pracami naukowymi, wdrożeniowymi, ekspertyzami i konsultacjami wspiera inwestycje, modernizacje oraz remonty dróg i mostów, pomaga wprowadzać racjonalne systemy zarządzania siecią drogową, zajmuje się badaniem i certyfikowaniem wyrobów stosowanych w budownictwie komunikacyjnym.
Kadra NTB Grupa posiada certyfikaty i świadectwa kwalifikacyjne Instytutu.

Jednym z pierwszych projektów firmy w NTB Grupa przy współpracy z Politechniką Krakowską był udział w pracach nad patentem na naprawę płyt lotniskowych – złącze podatne *zgłoszenie patentowe Nr P-368173.

Ta innowacyjna metoda naprawy polega na wypełnianiu pęknięć w konstrukcji specjalnie dobraną masą polimerową, trwale sprężysto-plastyczną, cechującą się dużą odkształcalnością i specjalnie dobranymi parametrami wytrzymałościowymi. Skleja ona elementy konstrukcyjne rozdzielone pęknięciem, wprowadzając w złączu nową wytrzymałość na ściskanie, rozciąganie i ścinanie, przy zachowaniu nowo powstałej równowagi sił w uszkodzonym elemencie, wynikającej z redystrybucji naprężeń. Jej celem jest zabezpieczenie i naprawa pękniętych konstrukcji poddanych głównie obciążeniom dynamicznym i termicznym.

Obecnie trwają prace nad wdrożeniem patentów Politechniki Krakowskiej na:

  • Złącze podatne – naprawa pękniętych budynków murowanych
  • Elastyczne wzmocnienie konstrukcji murowych
  • Rehabilitację obiektów po szkodach górniczych i sejsmicznych

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem naukowym.